MISTRZOSTWA ŚWIATA FIFA 2018 r.

6 kwietnia 2018
Witamy na stronie poświęconej Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) 2 grudnia 2010 r. ogłosiła w Zurychu, że gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku będzie Rosja. W pełnych emocji kwalifikacjach do tego turnieju wzięła udział Reprezentacja Polski, która ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. Dodatkowo jej kapitan Robert Lewandowski został królem strzelców tej fazy rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas zatem wielkie sportowe emocje z udziałem Polaków!

Telewizja Polska S.A. jako oficjalny nadawca Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018, które odbędą się w Rosji ma na celu propagowanie idei sportowej rywalizacji, w której weźmie udział Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej. Nadawca publiczny aktywnie włączy się także w proces powstawania Stref Kibica na terytorium całej Rzeczpospolitej Polskiej.

Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP S.A. po podpisaniu porozumienia z FIFA jest podmiotem wyłącznie uprawnionym do udzielania licencji na publiczne odtwarzanie wszystkich meczów oraz wydaje zgodę na wykorzystanie do tego celu sygnału kanałów TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Sport HD.

Niniejsza strona adresowana jest zarówno do organizatorów miejskich Stref Kibica (ze szczególnym uwzględnieniem samorządów terytorialnych) oraz do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą takich jak: agencje reklamowe, stadiony, obiekty sportowe czy obiekty kulturalne. Oferta dotyczyć będzie zarówno komercyjnych, jak i niekomercyjnych pokazów publicznych.

CZAS I MIEJSCE

Mistrzostwa odbędą się w dniach od 14 czerwca do 15 lipca 2018 roku na terenie Federacji Rosyjskiej. Mecze będą rozgrywane na 12 stadionach w 11 miastach, którymi są; Moskwa, Petersburg, Soczi, Wołgograd, Niżny Nowogród, Rostów nad Donem, Kazań, Samara, Sarańsk, Jekaterynburg i Kaliningrad. Zarówno mecz otwarcia, jak i wielki finał odbędą się na moskiewskim stadionie Łużniki, który może pomieścić łącznie 80 788 kibiców.

Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej po losowaniu, które odbyło się w Moskwie, trafiła do grupy H. Oprócz biało-czerwonych trafiły do niej także reprezentacje Senegalu, Kolumbii oraz Japonii.

Oto zestawienie poszczególnych meczów z naszą reprezentacją podczas fazy grupowej: 

  • 19.06.2018 17:00 Moskwa - Otkrytiye Arena > MECZ Polska – Senegal
  • 24.06.2018 20:00 Kazań - Kazań Arena > MECZ Polska - Kolumbia
  • 28.06.2018 16:00 - Wołgograd - Volgograd Stadium > MECZ Japonia - Polska

TELEWIZJA POLSKA S.A. - OFICJALNY NADAWCA

Nadawca publiczny, jakim jest Telewizja Polska S.A. uzyskała tytuł oficjalnego nadawcy sygnału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 w Rosji. Oznacza to, że podczas organizacji pokazów (stref kibica) ich organizatorzy są zobowiązani do korzystania z sygnału kanałów TVP S.A. Decyzja FIFA jest w tym temacie ostateczna i wiążąca (zgodnie z dokumentem PRZEPISY FIFA DOTYCZĄCE POKAZÓW PUBLICZNYCH). Organizatorzy ponoszą wszelkie koszty związane z pozyskaniem dostępu do takiego sygnału. TVP S.A. wydaje taką zgodę w formie umowy na wszystkie mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 w Rosji.

TELEWIZJA POLSKA S.A. - OFICJALNY LICENCJODAWCA

Telewizja Polska jako członek Europejskiej Unii Nadawców, dzięki porozumieniu i podpisanej umowie z FIFA będzie jedynym uprawionym podmiotem na terenie Rzeczpospolitej Polskiej do udzielania licencji na Pokazy Publiczne w imieniu właściciela praw telewizyjnych do wszystkich meczów Mistrzostw Świata. Decyzja FIFA w tym zakresie jest ostateczna i wiążąca, a wszelkie wcześniejsze zgłoszenia poprzez formularz aplikacyjny FIFA trafią do TVP.